Dijital Kataloglar

Haberler

Ana Sayfa / Haberler

Blog

20Eyl

16 Yaş Türkiye Şampiyonası...

0 Yorum  |  Tenis  |  Link  |   20 Eylül 2017 - 12:45:23

12, 14 ve 18 Yaş Türkiye Şampiyonalarının ardından 16 Yaş Türkiye Şampiyonası da tamamlandı.

11-16 Eylül tarihleri arasında Enka Spor Kulübü'nde yapılan şampiyonada tek bayanlarda yarı finalde elenen Selin Boyacı (EZONE DR 100, POLYTOUR PRO 125)(Enka), çiftlerde partneri Lara Biter ile şampiyon oldular.

Yazının devamı >

19Eyl

Başak Akbaş İtalya'da çiftlerde final oynadı...

0 Yorum  |  Tenis  |  Link  |   19 Eylül 2017 - 14:40:46

3ncü Torneo Internazionale Junior "Citta' Di Palermo"
 

12-17 Eylül tarihlerinde Palermo-Sicilya, İtalya'da yapılan ITF-Jr Grade 3 turnuvasına katılan marka elçimiz Başak Akbaş (EZONE DR 100, POLYTOUR PRO 125)(Ted) çift bayanlarda final oynadı.

Başak ve partneri İsviçre'li Fiona Ganz finalde, bir numaralı seri başları olan rakipleri Victoria Mikhaylova (Rus) ve Stefania Rogozinska Dzik (Pol) çiftine 4-6, 6-1, [10-1] setlerle yenilerek ikincilik kupasını aldılar.

Yazının devamı >

16Eyl

12 Yaş Türkiye Şampiyonası...

0 Yorum  |  Tenis  |  Link  |   16 Eylül 2017 - 15:44:43

12 Yaş Türkiye Şampiyonası 11-16 Eylül tarihlerinde Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübünde yapıldı.

18 ve 14 Yaş şampiyonalarında olduğu gibi 12 yaşta da marka elçimiz Cem Atlamış (EZONE DR 100-BL, POLYTOUR PRO 125)(Ferdi) tek erkekler finalinde karşılaştığı rakibi Önder Balcı'yı 6-1 ve 6-0'lık setlerle geçerek şampiyon oldu.

Şampiyonaya katılan diğer bir elçimiz Atakan Karahan (VCORE DUEL G 97𝛂, POLYTOUR PRO 125)(İgtk) ise Cem ile oynadığı yarı final maçında, 6-4 kaybettiği ilk set sonrası ikinci sette 4-1 geride iken bir sağlık nedeniyle ve doktor tavsiyesi ile maçı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Bundan önceki turnuvalarda olduğu gibi, yine final oynayacakları beklenirken, fikstür azizliği nedeniyle yarı finalde karşılaşan her iki marka elçimizi de tebrik ediyoruz.

Yazının devamı >

10Eyl

18 ve 14 Yaş Türkiye Şampiyonası ...

0 Yorum  |  Tenis  |  Link  |   10 Eylül 2017 - 11:16:53

Türkiye Şampiyonası

18 ve 14 yaş Türkiye Şampiyonası, geçtiğimiz hafta içinde İstanbul ve Alanya'da yapıldı.

İstanbul, Koza WOS Kulübünde yapılan 18 yaş tek bayanlarda marka elçimiz Başak Akbaş (EZONE DR 100, POLYTOUR PRO 125)(Ted), finalde karşılaştığı rakibi Ece Tan'ı (Enka) 6-3, 6-1 ile geçerek şampiyonluğu elde etti.

Alanya, Turgay Soysal Tenis Akademisi'nde yapılan 14 yaş şampiyonası ise yine genç marka elçilerimizin başarıları ile sonuçlandı.

Tek erkeklerde Arda Azkara (VCORE DUEL G 100, POLYTOUR TOUGH 125)(Ted), final maçında rakibi Fatih Sarı'ya (Enka) karşı 6-4, 3-6, 6-3 setlerle galip gelerek şampiyon oldu.

Tek bayanlarda ise Semra Aksu (VCORE Si 98, POLYTOUR PRO 125)(Ferdi) Ayşegül Mert'i (Kemer) 4-6, 7-5, 6-0 yenerek şampiyon oldu.

Tüm sporcularımızı kutluyoruz.

Yazının devamı >

12Ağu

Yonex yeni seri badminton raketi ASTROX 77...

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   12 Ağustos 2017 - 14:42:51

Yonex, ASTROX 77 modelini Eylül ayı ortalarında dünya çapında piyasaya sunacağını duyurmaktadır.

Yonex, yapımında birinci sınıf bir malzeme olan Namd grafitini kullanarak yeni ASTROX 77 badminton raketini yarattı. Günümüz yıldız oyuncuları farklı oyun stilleri kullanarak rakiplerinden puan alma fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaktadırlar. Smaçlar topun hızlı, güçlü ve isabetli şekilde yere inerek rakibin oyununu bozmak için kullanılır. Yüksek oyun sürati ile birleşince, farklı açılar ve güçle vurulan smaçlar sayesinde oyuncu rakibini bozguna uğratır.

ASTROX 77 raketinde dünyada ilk kez, farklı boyuttaki bir grafit olan Namd maddesi kullanılarak, nano malzemelerin doğrudan karbon elyafına eklenmesi sayesinde karbon elyafı ile reçinenin yapışkanlık oranı büyük ölçüde geliştirilmiştir. Oyuncunun ilk hareketi ile vuruşu arasında geçen sürede bu yeni boyut grafitin sertleşmesi daha uzun sürer, böylece raketin şaftı uzar ve süratli savurma sonucu oluşan enerjiyi biriktirir. Tüy top ile doğrudan buluşmanın ardından vuruş hareketinin tamamlanması ile savurma sürati düşer ve yeni boyut grafit sertlik kazanarak şafttaki direncin artmasını ve eski haline dönmeden önce biriken enerjinin hızla patlamasını sağlar.

Buna ek olarak, sap ucu, kafanın üst bölümü ve bağlantıyı, ağırlığı tüm rakete yaymak için kullanmaktayız. ASTROX 77 atağa yönelik bir modeldir, güçlü, zorlu smaçlarda tüy top ile şansı artırmayı sağlayan tasarımı yüksek süratli bir oyunu da beraberinde getirir.

Namd Nitta Co., Ltd. İle birlikte geliştirilmiştir.

Namd” Yeni Boyut Grafit: Daha güçlü vuruşlar

Yüksek performanslı raketlerde, karbon elyaflarını bağlayan reçineyi nano malzemeler ile birlikte kullanmak alışagelmiş bir uygulamadır. Ancak Namd sayesinde nano malzemeler doğrudan karbon elyaflara yapışır, böylece karbon elyaflar ile reçine arasındaki bağlantı artar. Bu çok önemli gelişim daha güçlü savurmalar yapılmasını sağlar.

%7.1 oranında artan smaç gücü (ilk ve son sürat arasındaki fark, güçlü bir vuruş sağlamak için asgariye indirilmiştir)

Smaç açısı 2.3 derece daha diktir.

* Yonex tarafından test edilmiştir (Ölçümlerde savurma robotu kullanılmıştır)

Daha az ivme kaybı, bir sonraki vuuruşa hızlı geçiş.

Ağırlığı kafanın üst bölümü, bağlantı kısmı ve sap ucuna dağıtan yeni tasarım sayesinde ivme kaybı azalır ve bir sonraki vuruşa hazırlık hızla gerçekleşir. 

 

Yazının devamı >

9Ağu

2017 Bank of the West Classic...

0 Yorum  |  Tenis  |  Link  |   9 Ağustos 2017 - 17:21:03

2017 Bank of the West Classic (6 Ağustos, California, ABD)

Yeni EZONE Bank of the West Classic tenis turnuvasına damgasını vurdu!

Yaşadığı eyalette oynayan CoCo Vandeweghe, 6 Ağustos’ta sona eren 2017 WTA Bank of the West Classic turnuvasında Kadınlar Teklerde ikinciliği, Kadınlar Çiftlerde ise birinciliği kazandı. CoCo yeni EZONE 98’i bu turnuvada kullanmaya başladı ve aldığı sonuçlar raketin üstün performansını hemen yansıttı.

Bu ay içinde piyasaya çıkacak olan yeni EZONE’un daha da geliştirilmiş tatlı noktası ve yeni HYPER-MG teknolojisi zorlu merkez dışı vuruşlarda bile eski haline dönmesini ciddi şekilde iyileştirdi.

Turnuva sonrasında bir açıklama yapan CoCo, “Amerikan Açık Tenis Turnuvası’nda yeni EZONE’dan en iyi şekilde yararlanmayı hedefliyorum” dedi.

Yeni EZONE’un kazandırdığı güçlü vuruşlar ve servisler sayesinde CoCo “üstün bir özgüvenle bir çok servis atışında direkt sayı kazanmayı başardı”.

Bu ayın sonlarına doğru başlayacak olan Amerikan Açık’ta CoCo’nun performansını kaçırmayın.

 

Yazının devamı >