Dijital Kataloglar

Haberler

Ana Sayfa / Haberler

Blog > Badminton

12Ağu

Yonex yeni seri badminton raketi ASTROX 77...

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   12 Ağustos 2017 - 14:42:51

Yonex, ASTROX 77 modelini Eylül ayı ortalarında dünya çapında piyasaya sunacağını duyurmaktadır.

Yonex, yapımında birinci sınıf bir malzeme olan Namd grafitini kullanarak yeni ASTROX 77 badminton raketini yarattı. Günümüz yıldız oyuncuları farklı oyun stilleri kullanarak rakiplerinden puan alma fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaktadırlar. Smaçlar topun hızlı, güçlü ve isabetli şekilde yere inerek rakibin oyununu bozmak için kullanılır. Yüksek oyun sürati ile birleşince, farklı açılar ve güçle vurulan smaçlar sayesinde oyuncu rakibini bozguna uğratır.

ASTROX 77 raketinde dünyada ilk kez, farklı boyuttaki bir grafit olan Namd maddesi kullanılarak, nano malzemelerin doğrudan karbon elyafına eklenmesi sayesinde karbon elyafı ile reçinenin yapışkanlık oranı büyük ölçüde geliştirilmiştir. Oyuncunun ilk hareketi ile vuruşu arasında geçen sürede bu yeni boyut grafitin sertleşmesi daha uzun sürer, böylece raketin şaftı uzar ve süratli savurma sonucu oluşan enerjiyi biriktirir. Tüy top ile doğrudan buluşmanın ardından vuruş hareketinin tamamlanması ile savurma sürati düşer ve yeni boyut grafit sertlik kazanarak şafttaki direncin artmasını ve eski haline dönmeden önce biriken enerjinin hızla patlamasını sağlar.

Buna ek olarak, sap ucu, kafanın üst bölümü ve bağlantıyı, ağırlığı tüm rakete yaymak için kullanmaktayız. ASTROX 77 atağa yönelik bir modeldir, güçlü, zorlu smaçlarda tüy top ile şansı artırmayı sağlayan tasarımı yüksek süratli bir oyunu da beraberinde getirir.

Namd Nitta Co., Ltd. İle birlikte geliştirilmiştir.

Namd” Yeni Boyut Grafit: Daha güçlü vuruşlar

Yüksek performanslı raketlerde, karbon elyaflarını bağlayan reçineyi nano malzemeler ile birlikte kullanmak alışagelmiş bir uygulamadır. Ancak Namd sayesinde nano malzemeler doğrudan karbon elyaflara yapışır, böylece karbon elyaflar ile reçine arasındaki bağlantı artar. Bu çok önemli gelişim daha güçlü savurmalar yapılmasını sağlar.

%7.1 oranında artan smaç gücü (ilk ve son sürat arasındaki fark, güçlü bir vuruş sağlamak için asgariye indirilmiştir)

Smaç açısı 2.3 derece daha diktir.

* Yonex tarafından test edilmiştir (Ölçümlerde savurma robotu kullanılmıştır)

Daha az ivme kaybı, bir sonraki vuuruşa hızlı geçiş.

Ağırlığı kafanın üst bölümü, bağlantı kısmı ve sap ucuna dağıtan yeni tasarım sayesinde ivme kaybı azalır ve bir sonraki vuruşa hazırlık hızla gerçekleşir. 

 

Yazının devamı >

18May

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016 - 3.cü gün

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   18 Mayıs 2016 - 12:46:10

BWF Thomas & Uber Cup Finalleri'nin sondan bir önceki gününde, gruplar arasında dünyanın en tepe ülkelerinin çarpışmaları devam ediyor. Neticeler:

Thomas Cup

Grup B
Endonezya - Tayland 4-1
Hong Kong - Hindistan 3-2

Grup C
İngiltere - Almanya 4-1
Malezya - Kore 3-2

Grup D
Çin Taipei - Güney Afrika 5-0
Danimarka - Yeni Zelanda 5-0

 

Yazının devamı >

17May

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016 - 2.ci gün

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   17 Mayıs 2016 - 12:31:30

BWF Thomas & Uber Cup Finalleri'nin ikinci günü, badmintonun dünya şöhretleri sayesinde çok daha gösterişli maçlara sahne olurken aşağıdaki neticeler alındı;

Thomas Cup

Grup A
Japonya - Meksika 5-0
Çin - Fransa 5-0

Grup C
Kore - İngiltere 5-0
Malezya - Almanya 5-0

Grup D
Çin Taipei - Yeni Zelanda 5-0
Danimarka - Güney Afrika 5-0

 

 

 

Yazının devamı >

16May

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   16 Mayıs 2016 - 17:38:59

Gerçek anlamda badmintonun dünya kupası sayılan ve iki yılda bir yapılan BWF Thomas & Uber Cup Finalleri 15 Mayıs'ta başladı. Bu seferki finaller, badmintonda dünyanın en üst seviyesindeki ulusların katılımıyla, Çin'in Kunshan şehrinde yapılıyor.

Finallerde Yonex oyuncuları erkeklerde, Lee Chong Wei (DUORA 10 LCW, POWER CUSHION 02 LTD) ülkesi Malezya için, Mohammad Ahsan NANORAY 900, POWER CUSHION 75), Hendra Setiawan (NANORAY 900, POWER CUSHION AERUS M) ve Tommy Sugiarto (VOLTRIC 80 E-tune, POWER CUSHION 02 LTD) ülkeleri Endonezya için savaşırken, bayanlarda ise Ratchanok Intanon (VOLTRIC 70 E-tune, POWER CUSHION 02 L) ülkesi Tayland için, Kamilla Rytter Juhl (DUORA 10) ve Christinna Pedersen (DUORA 7, POWER CUSHION 02 L) ülkeleri Danimarka için, Carolina Marin (NANORAY Z-SPEED) ise İspanya için ter dökecekler.

Yazının devamı >

14May

Vuruş hızı liderleri Lee Chong Wei ve Ratchanok Intanon...

0 Yorum  |  Badminton  |  Link  |   14 Mayıs 2016 - 12:55:51

2016 Badminton Asia şampiyonası altın madalya sahibi ve dünya 2.cisi Lee Chong Wei, geçtiğimiz Eylül ay'ından itibaren oynanan tüm BWF Dünya Superseri turnuvalarında tek erkek oyuncular içinde yapılan ölçümlerde topa en hızlı vuruşu yapan kişi olarak belirlendi.

Malezya'lı super yıldız bu başarısını, 2015 YONEX-SUNRISE Hong Kong Açık'taki 408 km/s hızındaki muhteşem vuruşu ile elde ederken, turnuvanın da şampiyonu olarak taçlandırıldı. Aynı turnuvada diğer Yonex oyuncularından; Jan O. Jorgensen 407 km/s, Viktor Axelsen 404 km/s, 2015 YONEX OPEN JAPAN birincisi Lin Dan ise 401 km/s hızında etkileyici vuruşlar yaptılar.

Yazının devamı >

6May

Wuhan, Çin'de oynanan Badminton Asia ile La Roche-sur-Yon, Fransa'da oynanan Badminton Avrupa Şampiyonaları heyecanlı neticelerle kapandı.

Teklerde, Lee Chong Wei (DUORA 10 LCW, POWER CUSHION AERUS LCW) Asya şampiyonasında birinciliği kazanırken, Viktor Axelsen (ARCSABER 11) ve Carolina Marin (NANORAY Z-SPEED, POWER CUSHION 02 L) ise Avrupa şampiyonasında birincilikleri aldılar.

 

Her iki şampiyonada elde edilen bu birinciliklerin yanısıra, diğer Yonex oyuncuları da sıkı maçlar sonrası çok iyi başarılar elde ettiler.

 

 

 

 

Yazının devamı >