Tenis  |    0 yorum  |    15.1.2018

Yeni yıl, yeni raket; Kyrgios EZONE Blue ile geliyor...

Nick Kyrgios 2018 sezonuna hiç vakit kaybetmeden giriş yaptı ve Brisbane International’ı kazandı. Sezon öncesinde yeni EZONE Blue raketine geçen genç Avustralyalı her zamanki güçlü ve şovmen stili ile kararlı oyununu oynamaya devam etti. Arka arkaya 3 setlik üç maç kazanarak finale çıkan Kyrgios burada da rakibi Amerikalı Ryan Harrison’u 6-4, 6-2’lik setlerle yendi. Kyrgios’ın 2018’de aldığı bu ilk galibiyet ile toplam şampiyonluklarının sayısı 4’e çıktı.

Yeni EZONE Blue çok beğenilen EZONE DR Blue’nun geliştirilmiş halefidir. Yeni EZONE, bu raket serisinin tarihindeki en geniş tatlı noktaya sahip olmasının yanı sıra kullanılan yeni HYPER-MG malzemesi sayesinde ezici bir güç kazandı. Raketin sağladığı mutlak güç dengesi ve rahat kontrol, Kyrgios’un patlayıcı forhendleri ve saatte 200 km. sürate erişen servisleri ile yaylım ateşine tuttuğu rakiplerini ezip geçmesini sağladı.

Kyrgios Brisbane’deki hayranları önünde sergilediği güçlü performanstan çok memnun olduğunu belirtti ve maça gelip kendisine destek veren herkese teşekkür etti. Uzun süredir EZONE kullanan Nick, kortta kendisini çok rahat hissettiğini söyledi ve “Elde ettiğim güç ve kontrol bana oyunumu oynama, yani daha riskli vuruşlar yapma fırsatını veriyor” dedi. Raketin yeni tasarımı ile ilgili olarak da şunları söyledi: “EZONE Blue’nun gücü, tutuşu ve görünümü bana oyunumu oynama güveni veriyor.” Avustralyalı oyuncunun maviye özel bir tutkusu var ki, 2016’da EZONE DR Blue’ya geçtikten sonra ilk ATP 500 şampiyonluğunu kazandı. Heyecan verici bu genç oyuncuyu  2018’de nelerin beklediğini görmek için kendisini takip etmeyi sürdürün.

Ayrıca Belinda Bencic de Avusralya’nın Perth kentinde yer alan uluslararası bir karışıklar turnuvası olan Hopman Kupası’nda İsviçre takımını başarıya taşıdı. Bu, İsviçreli kadın oyuncunun Hopman Kupası’nda ülkesine kazandırdığı ikinci şampiyonluk oldu. Eski dünya 7’ncisi 5 aylık bir sakatlığın ardından dünya 300 sıralamasının dışında kalmışken tekrar 7’ciliğe oturmayı başardı. Yeni EZONE’a geçtikten sonra sakatlık yaşamadan yoluna devam eden Bencic 31 maçtan 28’ini kazandı.

Hindistan’ın Pune kentinde ilk kez oynanan Maharashtra Açık’ta Fransız Pierre-Hugues Herbert, 2018 sezonunu kuvvetli bir başlangıçla açarak turnuvayı ikinci olarak bitirdi. Bu yeni turnuva mekanının yanı sıra, Yonex de ilk kez resmi turnuva toplarını tedarik etti ve oyunculara resmi kordajlama hizmeti verdi.

EZONE serisinin Ağustos 2017’de piyasaya çıkmasının ardından raket hem erkekler hem kadınlar turnuvalarını kasıp kavurdu. Avustralya’da yaz etkisini göstermeye başlarken, 15 Ocak’ta başlayacak olan yılın ilk Grand Slam mücadelesi Avustralya Açık’ta EZONE oyuncularını dikkatle izleyin.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

YORUNUMUZU EKLEYİN