Badminton  |    0 yorum  |    12.8.2017

Yonex yeni seri badminton raketi ASTROX 77...

Yonex, ASTROX 77 modelini Eylül ayı ortalarında dünya çapında piyasaya sunacağını duyurmaktadır.

Yonex, yapımında birinci sınıf bir malzeme olan Namd grafitini kullanarak yeni ASTROX 77 badminton raketini yarattı. Günümüz yıldız oyuncuları farklı oyun stilleri kullanarak rakiplerinden puan alma fırsatlarını en üst düzeye çıkarmaktadırlar. Smaçlar topun hızlı, güçlü ve isabetli şekilde yere inerek rakibin oyununu bozmak için kullanılır. Yüksek oyun sürati ile birleşince, farklı açılar ve güçle vurulan smaçlar sayesinde oyuncu rakibini bozguna uğratır.

ASTROX 77 raketinde dünyada ilk kez, farklı boyuttaki bir grafit olan Namd maddesi kullanılarak, nano malzemelerin doğrudan karbon elyafına eklenmesi sayesinde karbon elyafı ile reçinenin yapışkanlık oranı büyük ölçüde geliştirilmiştir. Oyuncunun ilk hareketi ile vuruşu arasında geçen sürede bu yeni boyut grafitin sertleşmesi daha uzun sürer, böylece raketin şaftı uzar ve süratli savurma sonucu oluşan enerjiyi biriktirir. Tüy top ile doğrudan buluşmanın ardından vuruş hareketinin tamamlanması ile savurma sürati düşer ve yeni boyut grafit sertlik kazanarak şafttaki direncin artmasını ve eski haline dönmeden önce biriken enerjinin hızla patlamasını sağlar.

Buna ek olarak, sap ucu, kafanın üst bölümü ve bağlantıyı, ağırlığı tüm rakete yaymak için kullanmaktayız. ASTROX 77 atağa yönelik bir modeldir, güçlü, zorlu smaçlarda tüy top ile şansı artırmayı sağlayan tasarımı yüksek süratli bir oyunu da beraberinde getirir.

Namd Nitta Co., Ltd. İle birlikte geliştirilmiştir.

“Namd” Yeni Boyut Grafit: Daha güçlü vuruşlar

Yüksek performanslı raketlerde, karbon elyaflarını bağlayan reçineyi nano malzemeler ile birlikte kullanmak alışagelmiş bir uygulamadır. Ancak Namd sayesinde nano malzemeler doğrudan karbon elyaflara yapışır, böylece karbon elyaflar ile reçine arasındaki bağlantı artar. Bu çok önemli gelişim daha güçlü savurmalar yapılmasını sağlar.

%7.1 oranında artan smaç gücü (ilk ve son sürat arasındaki fark, güçlü bir vuruş sağlamak için asgariye indirilmiştir)

Smaç açısı 2.3 derece daha diktir.

* Yonex tarafından test edilmiştir (Ölçümlerde savurma robotu kullanılmıştır)

Daha az ivme kaybı, bir sonraki vuuruşa hızlı geçiş.

Ağırlığı kafanın üst bölümü, bağlantı kısmı ve sap ucuna dağıtan yeni tasarım sayesinde ivme kaybı azalır ve bir sonraki vuruşa hazırlık hızla gerçekleşir. 

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

YORUNUMUZU EKLEYİN