Badminton  |    0 yorum  |    12.9.2015

Yonex Kurucusu Minoru Yoneyama'ya BWF'den Başkanlık Madalyası...

12 Eylül 2015 günü YONEX OPEN JAPAN yarıfinal karşılaşmaları öncesi Dünya Badminton Federasyonu (BWF), Yonex kurucusu Minoru Yoneyama'ya BWF Başkanlık Madalyası verdi.

Başkanlık Madalyası, Başkan Poul-Erik Hoyer tarafından, badminton sporuna istisnai destekler veren seçilmiş bireyler veya organizasyonları onurlandırmak için verillen bir BWF ödülüdür. Bu ödül, Minoru Yoneyama'nın 55 yılı aşkın bir süredir bu spora vermiş olduğu olağanüstü desteğin bir takdiridir.

Yonex'in badminton sporu üzerinde inkar edilemez bir etkisi bulunmaktadır. Yonex'in 1984 yılında ünvan sponsoru olduğu ve bugün hala devam etmekte olan prestijli All England Badminton Open şampiyonası ile olan bağları, Birleşik Krallık spor tarihindeki en uzun işbirliğini oluşturmuştur. Ayrıca Yonex, badmintonun ilk kez 1988 Seul Olimpiyatlarında tanıtım sporu olarak kabul edilmesini takip eden tüm Olimpiyat oyunlarının resmi ve yegane tedarikçisi ve kordaj servisi veren tarafı bulunmaktadır.

Aynı zamanda Yonex 1988 yılında BWF ile, badminton sporunun global gelişimine tam destek verme işbirliğini içeren bir sponsorluk anlaşması imzalamıştır.

Ayrıca Minoru kişisel malvarlığı ile Japonya'da, Yonex Sports Development Foundation adı altında, genç sporculara ve spor aktivitelerine parasal destek sağlamak amacıyla bir vakıf kurmuştur. Vakıf ayrıca, sporun tanıtımına destek veren birey veya kuruluşları da ödüllendirmektedir.

Minoru Yoneyama'nın vizyonunu takiben Yonex, badmintonun ve sporun gelişimi için tüm çabasını göstermeye devam edecektir.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

YORUNUMUZU EKLEYİN