Roland Garros 2016 - Yonex raketler 3. Tur ile devam ediyor...

Yonex'in VCORE ve EZONE takımı oyuncuları, bu yılki Roland Garros'ta sıkı bir performans ile ilerliyorlar. Bu arada, ilk kez bir Grand Slam ana tablosunda bu turnuva ile yer alanÇağla Büyükakçay (EZONE DR 100,MPOWER CUSHION ECLIPSION), yine bayanlarda ilk kez 2. tura yükselen Türk raket olarak karşılaştığı rakibi 24 numaralı seri başı Rus Anastasia Pavlyuchenkova'ya 6-3, 4-6, 6-1 lik setlerle yenilerek turnuvaya veda etti. Elemeler ve ana tablo maçlarındaki performansından dolayı Çağla'yı tebrik ederken Rio yolunda şansının açık olmasını diliyoruz.

Türk senyör tenisi ve Ruhan Esen

Türkiye senyör tenisinde bir azim sembolü olarak, ITF'in W70 kategorisinde 2015 yılında 11.ci sıraya kadar yükselme başarısını gösteren Ruhan Esen, markamızı kullanmayı kabul etme inceliğini gösterdi.

Roland Garros 2016 - Çağla Büyükakçay 2. turda...

Sezonun ikinci Grand Slam turnuvası olan Roland Garros (Fransa Açık)'ta eleme turlarında 3 rakibini geçerek ana tabloya yükselen Çağla Büyükakçay (EZONE DR 100, POWER CUSHION ECLIPSION L), aniden bastıran yağmurdan dolayı iki günde tamamlanabilen 1. tur maçında Belarus'lu rakibi Aliaksandra Sasnovich'i 5-7, 7-6, 6-2 lik setlerle geçerek 2. tura yükselirken Türkiye adına bir ilki de gerçekleştirerek, bir grand slam turnuvasında ana tabloda ikinci tura yükselen ilk kadın oyuncu oldu. Çağla'nın ikinci turdaki rakibi, 24 numaralı seri başı olan Rus, Anastasia Pavlyuchenkova olacak

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016 - 3.cü gün

BWF Thomas & Uber Cup Finalleri'nin sondan bir önceki gününde, gruplar arasında dünyanın en tepe ülkelerinin çarpışmaları devam ediyor. Neticeler: Thomas Cup Grup B Endonezya - Tayland 4-1 Hong Kong - Hindistan 3-2 Grup C İngiltere - Almanya 4-1 Malezya - Kore 3-2 Grup D Çin Taipei - Güney Afrika 5-0 Danimarka - Yeni Zelanda 5-0

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016 - 2.ci gün

BWF Thomas & Uber Cup Finalleri'nin ikinci günü, badmintonun dünya şöhretleri sayesinde çok daha gösterişli maçlara sahne olurken aşağıdaki neticeler alındı; Thomas Cup Grup A Japonya - Meksika 5-0 Çin - Fransa 5-0 Grup C Kore - İngiltere 5-0 Malezya - Almanya 5-0 Grup D Çin Taipei - Yeni Zelanda 5-0 Danimarka - Güney Afrika 5-0

BWF Thomas ve Uber Cup Finalleri 2016

Gerçek anlamda badmintonun dünya kupası sayılan ve iki yılda bir yapılan BWF Thomas & Uber Cup Finalleri 15 Mayıs'ta başladı. Bu seferki finaller, badmintonda dünyanın en üst seviyesindeki ulusların katılımıyla, Çin'in Kunshan şehrinde yapılıyor. Finallerde Yonex oyuncuları erkeklerde,Lee Chong Wei (DUORA 10 LCW, POWER CUSHION 02 LTD)ülkesi Malezya için,Mohammad Ahsan NANORAY 900, POWER CUSHION 75), Hendra Setiawan (NANORAY 900, POWER CUSHION AERUS M)veTommy Sugiarto (VOLTRIC 80 E-tune, POWER CUSHION 02 LTD)ülkeleri Endonezya için savaşırken, bayanlarda iseRatchanok Intanon (VOLTRIC 70 E-tune, POWER CUSHION 02 L)ülkesi Tayland için,Kamilla Rytter Juhl (DUORA 10)veChristinna Pedersen (DUORA 7, POWER CUSHION 02 L)ülkeleri Danimarka için,Carolina Marin (NANORAY Z-SPEED)ise İspanya için ter dökecekler.

Enka ITF JR Cup'ta Yonex oyuncuları Yankı Erel ve Başak Akbaş'ın başarıları...

2-7 Mayıs tarihlerinde Enka Spor Kulübü Sadi Gülçelik Tesisleri'nde yapılan Enka ITF Junior Cup - Grade 4 turnuvasında Yonex oyuncularından tek genç erkeklerdeYankı Erel (VCORE Duel G 97, POLYTOUR FIRE 125)şampiyon olurken, tek genç bayanlardaBaşak Akbaş (EZONE DR LITE, POLYTOUR PRO 125)ise final oynadı. Yankı, sırasıyla; 1. turda Cihan Akay'ı (AUS) 67-2, 6-0 ile 2. turda Amar Avdovic'i (BIH) 6-0, 6-0 ile Çeyrek finalde Timur Maulenov'u (UKR) 6-3, 6-4 ile Yarı finalde Atakan Gezer'i (TUR) 6-2, 6-0 ilegeçerek finale çıktı. Finalde ise rakibi Cengiz Aksu'yu (TUR) 7-6(2) ve 6-1.lik setlerle geçen Yankı şampiyon oldu.

Vuruş hızı liderleri Lee Chong Wei ve Ratchanok Intanon...

2016 Badminton Asia şampiyonası altın madalya sahibi ve dünya 2.cisiLee Chong Wei, geçtiğimiz Eylül ay'ından itibaren oynanan tüm BWF Dünya Superseri turnuvalarında tek erkek oyuncular içinde yapılan ölçümlerde topa en hızlı vuruşu yapan kişi olarak belirlendi. Malezya'lı super yıldız bu başarısını, 2015 YONEX-SUNRISE Hong Kong Açık'taki 408 km/s hızındaki muhteşem vuruşu ile elde ederken, turnuvanın da şampiyonu olarak taçlandırıldı. Aynı turnuvada diğer Yonex oyuncularından;Jan O. Jorgensen407 km/s,Viktor Axelsen404 km/s, 2015 YONEX OPEN JAPAN birincisiLin Danise 401 km/s hızında etkileyici vuruşlar yaptılar.

  1. 1
  2. 2