Atakan Karahan ve Başak Akbaş
21.3.2017
-  Kategori: Tenis

Genç marka elçimiz 2006 doğumluAtakan Karahan (VCORE Duel G 97A, POLYTOUR PRO 125, PC FUSIONREV), 13-19 Mart tarihlerinde Antalya Belek'te katıldığı Tennis Europe 12 yaş GD Cup turnuvasında finale yükseldi. Uluslararası bir turnuvada ilk kez final oynayan Atakan, Rus rakibi Yaroslav Demin'e karşı çekişmeli geçen bir ikinci set sonrası 6-3, 7-6(4) kaybederek ikincilik kupasını aldı.

Bir ödül de EZONE DR 98 için...
10.3.2017
-  Kategori: Tenis

Ödül sezonu Yonex donanımları için devam ediyor. Bu kez Amerikan Tennis Magazine, Mart/Nisan sayısında Editör'ün Seçimi Ödülü'nü "en iyi baseline raketi"ndeEZONE DR 98'e verdi. Testleri gerçekleştirenlerce raketin, yüksek performanslı ve çok yönlü olmasının yanısıra, daha süratli savurmalarda (swing) dahi benzersiz hassasiyetine övgüler yapıldı. Bir eleştirmen raket ile ilgili olarak "testini yaptığım diğer raketlerin hissiyatını beğendiğimde performansını düşük bulurken (veya bunun tam tersi) bu raket ise her ikisini aynı anda sunuyor" yorumu yaptı.

Alman Tennis Magazine dergisinden VCORE Duel G değerlendirmesi...

Bir kez daha ödül sezonu...! Almanya'nın teniste bir otorite olan dergisi Tennis Magazine, Mart sayısında bu yılın zahmetsiz güç üreten 1 numaralı tenis raketi olarakYONEX VCORE Duel G 100modelini gösterdi.

Yeni REXIS tenis kordajı... daha hızlı toplar ve artan dayanıklılık.

Yonex, yeni naylon multifilamentREXIStenis kordajının Mayıs/Haziran 2017'de piyasaya sunulacağını duyurmaktan memnunluk duyar. REXIS, bir poliüretan malzeme olan süper-elastik FORTIMO™ kullanılarak üretilen ilk tenis kordajı olmaktadır. FORTIMO™ sayesindeREXIStenis kordajı, yüksek elastikiyet ve güçlü tepkiyi birleştirmekte, bunun neticesinde ise kordajın dayanıklılığı artarken oyunculara da daha hızlı top imkanı vermektedir.