WTA Qatar Total Open'da Çağla Büyükakçay'dan büyük başarı

Qatar Total Open 2016, WTA turnuvasına Wild Card ile ana tablodan katılan temsilcimizÇağla Büyükakçay (EZONE DR 100), ilk turda karşılaştığı Çek rakibi Lucie Hradecka'yı 6-4, 6-7(5), 6-2 ile geçerek çıktığı ikinci turda güçlü rakibi, turnuvanın 7 numaralı seribaşı olan diğer bir Çek Lucie Safarova ile karşılaştı.

StringForum.net Yonex Polytour PRO ve Polytour SPIN kordajları onurlandırdı

Bir tenis kordaj topluluğu olan İngilizceStringForum.netve Alman partneriSaitenForum.detarafından yapılan "Yılın Kordajı 2015" araştırmasında Yonex tenis kordajları bir kez daha onurlandırıldı. İngilizce sitede YonexPOLYTOUR SPINdayanıklılık alanında yılın kordajı olarak seçilirken, Almanca sitede ise yine aynı kordaj dengeli tansiyonda yılın kordajı olarak adlandırıldı. AyrıcaPOLYTOUR PROise her iki site tarafından da his ve konfor alanında yılın kordajı olarak adlandırıldı. İlaveten YonexPOLYTOUR SPINkordajı spin alanında her iki, İngilizce ve Almanca, site tarafından yüksek derecelendirmeler alırken,YonexPOLYTOUR PRO 125ise İngilizce sitede Yılın Poly kordajı sıralamasında finalist oldu.

Kemer Country 12-Yaş Kış Kupası'nda Atakan Karahan 2nci oldu

1-7 Şubat tarihleri arasında Kemer Golf & Country Club'da yapılan 12-Yaş Kış Kupası'nda oyuncumuz Atakan Karahan (VCORE Si, POLYTOUR PRO 125, SHT-DURABLE)finalde karşılaştığı rakibi Mert Çevik'e 6-1, 7-5 ile kaybederek turnuvada ikincilik kupasını kazandı. Yaşından dolayı turnuvaya elemelerden katılarak ana tabloya yükselen 2006 doğumlu Atakan, turnuvada 2004 doğumlu rakipleriyle mücadele ederek finalist olmayı başarmıştır.

Seneye görüşmek üzere! Yonex Kordaj Ekibi bu yıl için Avustralya Açık'a veda etti

Bu yılki Avustralya Açık'ın 31 Ocak günü sona ermesiyle birlikte, Yonex Kordaj Ekibi de turnuvadaki ilk yılını tamamlamış oldu. Bu, Ekip'in bugüne kadar görev yaptığı ilk Grand Slam turnuvasıydı. Ekip, turnuva boyunca toplam olarak 5,292* rakete kordajlama yaparken (bu rakam geçen yılın %11 fazlasıdır), bir günde yaptığı en fazla kordajlama ise 544 raket ile oldu.

Avustralya Açık 2016 - Şampiyon… Angelique Kerber

Angie dünya 1 numarasını şaşırtarak ilk Grand Slam ünvanını Avustralya Açık'ta kazandı. Görkemli Rod Laver arena tribünlerinde, kendinden geçmiş taraftarlarının uğultulu tezahüratı altında dünya 1 numarası Serena Williams'ı yenenAngelique Kerber (VCORE Si 100, POLYTOUR FIRE 120), kariyerinin ilk Grand Slam'ini kazandı. Maçta sakin olan ve soğukkanlılığını koruyan Alman raket, şampiyon rakibinden korkmadan, kendinden emin ve sıkı bir maç çıkartarak 6-4, 3-6, 6-4 ile şampiyonluğa uzandı.